TürkPsikiyatri İnternet Portalı -www.turkpsikiyatri.org  (kısaca TP olarak kısaltılacak) TürkPsikiyatri Yayın İlkeleri (kısaca TPYİ olarak kısaltılacak,) aşağıdaki açıklamalar ve kurallar çerçevesinde yayın yapar.


TP 'ye girdiğiniz andan itibaren TPYİ'ni kabul etmiş sayılırsınız.  Eğer aşağıdaki koşulların tümünü kabul etmiyorsanız o zaman lütfen TP mesaj panolarına giriş yapmayınız ve kullanmayınız.  TP 'ye bağlandığınız süre içinde, sadece okuma yapıyorsanız  IP adresiniz (İnternet Plaka Numaranız) kaydedilmeyecektir, ancak mesaj gönderdiğiniz andan itibaren kullandığınız bilgisayarın IP adresi kaydedilecektir ve göndermiş olduğunuz mesajdan yasal olarak sorumlu olduğunuz anlamına gelir.  


TP, TPYİ'yi  herhangi bir zamanda değiştirebilir ve sizi bilgilendirebilir, buna rağmen TP kullanıcıları düzenli olarak bu koşulları tekrar gözden geçirmekle sorumludurlar, ve yasal olarak TPYİ'nin en güncel sürümünü kabul etmiş sayılırlar. 


Küfürlü, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, cinselliğe yönelik veya Türkiye Cumhuriyeti ya da bulunduğunuz ülke kanunlarını çiğneyici içerikler göndermemeyi kabul ettiğiniz varsayılır. Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce mesaj panosundan yasaklabilirsiniz ve eğer TP tarafından gerekli görülürse İnternet Servis Sağlayıcınız da haberdar edilir. Bütün mesajların IP adresi bu koşulların uygulanmasına yardımcı olmak için kaydedilmektedir. TP mesaj panolarında uygun gördüğümüz durumlarda ve zamanlarda herhangi bir başlığı silme, değiştirme, taşıma veya kapatma hakkımızın olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ettiğiniz varsayılacaktır.  Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında üçüncü şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir kanunsuz saldırı ve bilgi erişimi (hacking  vb.) sonucunda bu bilgiler kaybedilirse  bundan TP kesinlikle sorumlu değildir.


TP Yönetici Moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. TP mesaj panolarına gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altındadır, kendilerine ait mesajlar dışında yöneticiler, kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. TP harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir ve üye bunu kabul etmiş sayılır.


TP içinde iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız kurallara aykırıdır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir.  Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. TP mesaj panolarına attığınız mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil TP Yönetici Moderatörleri karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılır ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı bu kuralları kabul ederek göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde TP sorumluluk kabul etmeyecektir. TPYİ çerçevesine uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılabilir, davranışın tekrarında TP veritabanından kayıtları silinebilir. TPYİ içeriğinin  güncellenmesi  hakkı TP Yönetimince her zaman saklıdır. 


TürkPsikiyatri Portalı Psikiyatri Uzmanı Tıp Doktorları  tarafından yönetilse de, sitede yayınlanan tüm yazılar bilgilendirme amacı taşımaktadır. TP'de yayınlanan bilgiler tıbbi tanı, tedavi ya da öneri niteliği taşımaz. TP, profesyonel tıbbi uygulamanın yerine geçmez. TP aracılığı ile ulaştığınız herhangi bir bilgi nedeniyle tedavinizi değiştirmeniz, geciktirmeniz, bırakmanız uygun değildir. TP'deki bilgilerin sizin için uygun ve geçerli olup olmadığı konusunu hekiminiz ile görüşünüz. Tanı, tıbbi uygulamalar ya da tedavinizdeki herhangi bir değişiklik için sorumlu hekiminize danışınız.


TP blog sitesinde yayınlanan tüm yazıların içeriğinden referans gösterilen yazarlar ya da kaynaklar sorumlu kabul edilir. Sitede yapılan tüm yorumlar, TPYİ çerçevesinde yayınlanmaktadır ve yasal olarak yazarları sorumludur. Sitede yorum yapan tüm kişiler yukarıda belirtilen TPYİ'ni okumuş ve anlamış kabul edilir.